Tegoroczny bal karnawałowy odbył się 14 lutego w dzień walentynek. Sala gimnastyczna ozdobiona kolorowymi balonami, sercami, postaciami klaunów i bibułą zamieniła się w salę balową. Dzieci przebrane za różne postaci z ulubionych bajek, policjantów, żołnierzy, lekarza i inne postaci były najważniejszymi gośćmi tego dnia.  Pomysłowość rodziców nie miała granic. Po barwnej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce, w rytm skocznej muzyki, które były przeplatane zabawami i konkursami. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa z tańczącymi krzesłami, tańce integracyjne oraz słodki poczęstunek. Karnawał to wspaniały okres, który rozwesela długie zimowe wieczory. Bale, maskarady, przebrania, przeobrażanie się w różne postaci to nieodłączny element dzieciństwa. Jest to atrakcyjna i bardzo lubiana przez dzieci forma rozrywki, dostarcza wielu przeżyć, radości  i zadowolenia. Tak też było na tegorocznym balu w naszym przedszkolu.

Radosny, szeroki uśmiech na buźkach naszych pociech to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy. Pozostały wspomnienia, które będą nam towarzyszyć do kolejnego balu karnawałowego.

 Koordynator

  Bożena Lenartowicz


 

 

 

Koncert kolęd i pastorałek przedszkolnych odbył się przy pełnej widowni w sali widowiskowej GOK. W świateczną atmosferę wprowadził wszystkich zebranych Ojciec Zbigniew Kutka śpiewając pastorałki. Goście zaproszeni: Pan Burmistrz Tomasz Krupa, Pani Bożena Lenartowicz, Pani Ewa Ratuś, Pani Lidia Piecha i Panie Emerytki z przedszkola gromkimi brawami nagradzały piękne występy wszystkich grup wiekowych. Nie zabrakło również świątecznych życzeń i dzielenia się opłatkiem. Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą radość i nadzieję, niech blask żywej choinki rozświetla drogę na cały Nowy Rok. Najlepsze życzenia śpiewająco składają dzieci i personel z Przedszkola w Baborowie.

Koordynator Ewa Kostyk

 


 

     Przez kilka dni w przedszkolu panowała atmosfera zniecierpliwienia i ciekawości, co było zauważalne na każdym kroku. Dzieci nie mogły doczekać się aby poznać tradycje związane z „andrzejkami''. Gdy nadszedł ten dzień dzieci z grupy „Pszczółek” i „Zajączków" spotkały się aby poprzez wspólne wróżby poznać swoja przyszłość. Na początku aby wróżby się spełniły wszystkie dzieci rzucały grosik do wody, następnie były wróżby z zaczarowaną butelką, która wskazywała kim będą w przyszłości, numerologia z kostką do gry, wróżby z kolorami i literkami. Było przy tym wiele śmiechu i radosnej zabawy. Wróżby przeplatane były tańcami i pląsami przy muzyce oraz zabawa z chustą animacyjną i balonikami. Wszyscy bawili się doskonale. W podziękowaniu za wspaniałą wspólną zabawę dzieci otrzymały słodkie upominki.

 Nauczycielki grup:
Grażyna Pelczarska
Regina Tybinka


 

     W piątek 26 października 2018 roku maluszki „Misiowa Gromadka” przeżywały ważne chwile „Pasowanie na przedszkolaka”. W tym dniu odwiedził dzieci leśny miś, przed którym prezentowały wiadomości i umiejętności zdobyte w ciągu dwóch miesięcy uczęszczania do przedszkola. Zadania nie były łatwe: oprócz wierszy, piosenek i zabaw ilustrujących ruchem treść piosenek trzeba było wymienić produkty które są zdrowe dla naszego brzuszka, a niektóre jedzone w nadmiarze szkodzą naszemu organizmowi i zębom, podać nazwę drzew z których spadły listki, wymienić zwierzęta które mieszkają w lesie i ich zwyczaje oraz wykonać takie czynności jak: ułożyć portret misia z puzzli, itp. Po wykonaniu wszystkich zadań Pani w-ce dyrektor Bożena Lenartowicz w asyście misia i wychowawczyni grupy dotykając każde dziecko wielkim kolorowym ołówkiem w ramię dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaka. Na pamiątkę dzieci otrzymały piękne dyplomy i karty do gry na jesienne wieczory.          

Uroczystość uświetnił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dziękuję rodzicom za duże zaangażowanie się w uatrakcyjnienie uroczystości.

Wych. Edyta Jonek

 
Weitere Beiträge...
22758008
23001144